Obrázek novinky na pozadí

Breadcrumb

Spojení sil s Goldman Sachs Asset Management

11.04.2022
  • Akvizice NN Investment Partners společností Goldman Sachs je dokončena

  • Spojením společností se zvýší celková aktiva pod správou na více než 2,8 bilionu dolarů

  • Společensky odpovědné investování zůstává součástí naší DNA

 Dnes jsme oznámili dokončení akvizice společnosti NN Investment Partners společností Goldman Sachs (tisková zpráva GS). Po dlouhé a úspěšné historii v NN Group spojí NN IP své síly s Goldman Sachs Asset Management.

Spojením společností se zvýší celková aktiva pod správou na více než 2,8 bilionu dolarů. Jsme přesvědčeni, že naši klienti budou benefitovat z rozšíření nabídky produktů, lepšího přístupu ke špičkovým talentům v oboru a investic v oblasti technologií, dat a odpovědného investování. 

Základem našeho partnerství jsou tři klíčové cíle: excelence v oblasti odpovědného investování, rozšíření produktové nabídky a posílení naší pozice v Evropě.

Excelence v oblasti odpovědného investování

Společensky odpovědné investování zůstává součástí naší DNA. Nizozemsko se stane významným evropským sídlem společnosti Goldman Sachs Asset Management a bude využito k podpoře týmů správy aktiv po celém světě. Odborné znalosti NN IP v oblasti odpovědného investování a integrace ESG budou využity k doplnění stávajících investičních procesů a prohloubení odpovědných investičních postupů napříč celou společností.

Rozšíření produktové nabídky a klientských řešení

NN IP a Goldman Sachs Asset Management mají vysoce komplementární nabídku produktů. Kombinací investičních kapacit obou společností vznikne komplexní škála produktů správy aktiv od tradičních a alternativních tříd aktiv až po udržitelná investiční řešení.

Goldman Sachs Asset Management navíc uzařel s NN Group desetileté strategické partnerství, v rámci něhož bude spolu s NN IP nadále poskytovat služby správy aktiv pro skupinu NN. Díky tomu se ze společnosti Goldman Sachs stává jeden z největších správců pojistných aktiv s více než 550 milardami dolarů pod správou. To upevňuje náš závazek poskytovat inovativní investiční a poradenská řešení pojišťovnám po celém světě. 

 

Posílení naší pozice v Evropě

Spojením společností vzroste objem spravovaných aktiv v Evropě na více než 600 miliard dolarů, což je v souladu se strategickými cíli Goldman Sachs rozšířit své evropské podnikání a globální dosah. Nizozemsko se stane důležitým strategickým sídlem společnosti pro aktivity v evropském regionu. To nám umožní zůstat nablízku našim klientům a poskytovat jim služby způsobem, na který jsou zvyklí a který vyhovuje jejich potřebám.   

 

Aktiva klientů jsou ve spolehlivých rukou

Spokojenost našich klientů zůstává naší prioritou. Budeme pokračovat v poskytování prvotřídních služeb, obchodní podpory a atraktivní výkonnosti s důrazem na stabilitu našich týmů a procesů. S Goldman Sachs Asset Management budeme spolupracovat způsobem, který nám umožní i nadále zkvalitňovat služby poskytované našim klientům napříč investičními strategiemi.   

Example Link Ostatní novinky

Nepřehlédněte

Aerial shot looking down on a braided river at the edge of a black sand beach

Investování v aktuálním prostředí zvýšených rizik

12.05.2023
Rok 2022 ukázal, že v současném tržním prostředí nepředstavuje základní diverzifikace mezi akciemi a dluhopisy dostatečnou ochranu.
Example Link Přečíst chevron_right
Person working in a cranberry bog

Trhy v kritickém bodě

02.05.2023
Riziko recese zůstává značné, ale zřejmě v USA ani v eurozóně nenastane.
Example Link Přečíst chevron_right
Aerial view of open pit iron ore and heavy mining equipment

Trh práce a inflace v USA

05.04.2023
Na celostátní úrovni je v USA nebývalý nedostatek pracovních sil.
Example Link Přečíst chevron_right
Aerial view of huge humpback whale

Napsali o nás: Udržitelné investování je pro nás velké téma

03.04.2023
I poté, co se NN IP stalo součástí Goldman Sachs Asset Management
Example Link Přečíst chevron_right