Obrázek novinky na pozadí

Breadcrumb

Spojení sil s Goldman Sachs Asset Management

11.04.2022
  • Akvizice NN Investment Partners společností Goldman Sachs je dokončena

  • Spojením společností se zvýší celková aktiva pod správou na více než 2,8 bilionu dolarů

  • Společensky odpovědné investování zůstává součástí naší DNA

 Dnes jsme oznámili dokončení akvizice společnosti NN Investment Partners společností Goldman Sachs (tisková zpráva GS). Po dlouhé a úspěšné historii v NN Group spojí NN IP své síly s Goldman Sachs Asset Management.

Spojením společností se zvýší celková aktiva pod správou na více než 2,8 bilionu dolarů. Jsme přesvědčeni, že naši klienti budou benefitovat z rozšíření nabídky produktů, lepšího přístupu ke špičkovým talentům v oboru a investic v oblasti technologií, dat a odpovědného investování. 

Základem našeho partnerství jsou tři klíčové cíle: excelence v oblasti odpovědného investování, rozšíření produktové nabídky a posílení naší pozice v Evropě.

Excelence v oblasti odpovědného investování

Společensky odpovědné investování zůstává součástí naší DNA. Nizozemsko se stane významným evropským sídlem společnosti Goldman Sachs Asset Management a bude využito k podpoře týmů správy aktiv po celém světě. Odborné znalosti NN IP v oblasti odpovědného investování a integrace ESG budou využity k doplnění stávajících investičních procesů a prohloubení odpovědných investičních postupů napříč celou společností.

Rozšíření produktové nabídky a klientských řešení

NN IP a Goldman Sachs Asset Management mají vysoce komplementární nabídku produktů. Kombinací investičních kapacit obou společností vznikne komplexní škála produktů správy aktiv od tradičních a alternativních tříd aktiv až po udržitelná investiční řešení.

Goldman Sachs Asset Management navíc uzařel s NN Group desetileté strategické partnerství, v rámci něhož bude spolu s NN IP nadále poskytovat služby správy aktiv pro skupinu NN. Díky tomu se ze společnosti Goldman Sachs stává jeden z největších správců pojistných aktiv s více než 550 milardami dolarů pod správou. To upevňuje náš závazek poskytovat inovativní investiční a poradenská řešení pojišťovnám po celém světě. 

 

Posílení naší pozice v Evropě

Spojením společností vzroste objem spravovaných aktiv v Evropě na více než 600 miliard dolarů, což je v souladu se strategickými cíli Goldman Sachs rozšířit své evropské podnikání a globální dosah. Nizozemsko se stane důležitým strategickým sídlem společnosti pro aktivity v evropském regionu. To nám umožní zůstat nablízku našim klientům a poskytovat jim služby způsobem, na který jsou zvyklí a který vyhovuje jejich potřebám.   

 

Aktiva klientů jsou ve spolehlivých rukou

Spokojenost našich klientů zůstává naší prioritou. Budeme pokračovat v poskytování prvotřídních služeb, obchodní podpory a atraktivní výkonnosti s důrazem na stabilitu našich týmů a procesů. S Goldman Sachs Asset Management budeme spolupracovat způsobem, který nám umožní i nadále zkvalitňovat služby poskytované našim klientům napříč investičními strategiemi.   

Example Link Ostatní novinky

Právní upozornění

HTML Example

A paragraph is a self-contained unit of a discourse in writing dealing with a particular point or idea. Paragraphs are usually an expected part of formal writing, used to organize longer prose.

Nepřehlédněte

Obrázek novinky

Typy akciových fondů

29.05.2024
Fondy můžeme dále dělit podle zaměření na určitou ekonomickou oblast, regiony, či typy firem.
Example Link Přečíst chevron_right
Obrázek novinky

Investování do akcií

23.05.2024
Akcie jsou dlouhodobě nejvýnosnějším aktivem vůbec.
Example Link Přečíst chevron_right
Obrázek novinky

Jak se chovat při poklesech trhů

13.05.2024
Nervozita na trzích a výkyvy fondů vždy prověří, nakolik investoři mysleli svá rozhodnutí vážně.
Example Link Přečíst chevron_right
Obrázek novinky

Jak minimalizovat riziko investice

07.05.2024
Investiční riziko je pro poučeného investora přirozená a všudypřítomná věc, se kterou lze pracovat, lze ji řídit, a dokonce ji i využít ve vlastní prospěch.
Example Link Přečíst chevron_right